Album Ruś Szlachtowska Cerkwie w Jaworkach i Szlachtowej

 Rynek wydawniczy od kilku lat może poszczycić się ukazaną publikacją  o cerkwiach w Szlachtowej i Jaworkach, będącą udokumentowaniem cennej kultury Rusi Szlachtowskiej i mieszkających tam do 1948 r. Łemków zwanych popularnie „Rusinami”.      Jest atrakcyjną pozycją wydawniczą nie tylko dla koneserów, ale dla wszystkich zainteresowanych historią i dawną architekturą sakralną. 

 


Album „Ruś Szlachtowska – Cerkwie w Jaworkach i Szlachtowej" przedstawia historię świątyń obrządku wschodniego zawartą w polichromiach i ikonach unikalnych wnętrz.
Ponadto liczne fotografie ukazują murowane i wiszące na drzewach przydrożne kapliczki oraz urzekające swym pięknem krajobrazy Pienin i Beskidu Sądeckiego.

    Publikacja stanowi swoisty symbol kultury tego regionu. Odgrywa ponadto duże znaczenie zarówno dla zamieszkującej go współcześnie społeczności lokalnej jak i dla przybywających tu licznie turystów i wczasowiczów, wśród których cieszy się dużym zainteresowaniem.
Album jest przede wszystkim wyrazem pamięć o minionych pokoleniach zamieszkujących i tworzących historię naszego miasta.

    Album nabyć można w Parafii Szlachtowa, ul.Jana Pawła II 27, Szlachtowa, 34-460 Szczawnica, tel. 18 262 27 52, 696 099 374,
lub za zaliczeniem pocztowym.

Dodatkowe informacje